O mně

Můj příběh

Architektura je velmi rozmanitá a dává nám nekonečné možnosti. Ať už řešíme města a krajinu, umisťujeme domy, řešíme dispozice, navrhujeme jednotlivé kusy nábytku.

Ve svém přemýšlení se snažím naslouchat přáním klienta a co nejlépe na ně reagovat, respektovat kvalitní původní prvky, volnou krajinu a zároveň používat nové materiály, přicházet neustále na nová řešení. Nejraději dělám návrhy od začátku do konce, od studie až do toho nejposlednějšího detailu.

Co se týče mojí profesní cesty, tak nejstěžejnější pro mě byla praxe ve švýcarském Lausanne u profesora Ivana Kolečka, kde jsem pracovala pět let. Začínala jsem už během studií a měsíc po jejich dokončení už jsem vedla kontrolní den na stavbě rekonstrukce katolického kostela s deseti muži s dvacetiletou praxí a to celé ve francouzštině. Praxe k nezaplacení.

Celá tato zkušenost mě hodně ovlivnila, co se týče přemýšlení a celkové spolupráce, jak s klienty, tak všemi, kteří se na výsledku podílí.

V roce 2013 jsem se vrátila zpět do České republiky, konkrétně do Brna. Zde jsem se o rok později stala členkou České komory architektů, založila IAK architektonické studio a začala navazovat spolupráci s architekty, stavebními profesemi, řemeslníky a především klienty.

V samostatné praxi jsem si nejvíc uvědomila to, jak moc je klient a jeho příběh důležitý. Právě klienti jsou pro mě impulsem pro jednotlivá řešení, jsou zrcadlem výsledku a právě proto o nich/Vás píši.

IAK, architektonické studio, které píše příběhy. Ten další může být Váš.

IAK logo
IAK architektonické studio |
+420 608 150 803 |
iva.zezulova@iakstudio.cz
IAK na Facebooku IAK na Instagramu