O nás

Náš příběh

Architektura nám dává tolik možností, jak můžeme ovlivnit svět kolem nás.

Ať už řešíme města a krajinu, umisťujeme domy, řešíme dispozice, navrhujeme jednotlivé kusy nábytků. To vše je možné a ta variabilita nás baví nejvíce.

Předtím, než vzniklo IAK architektonické studio, od roku 2006 pracovala jeho zakladatelka Iva Křikavová v různých arch. kancelářích, nejdůležitější však pro ni byla pětiletá praxe ve Švýcarsku, kde působila v kanceláři Ivana Kolečka. Začínala tam už během studií, měsíc po jejich dokončení už vedla kontrolní den na stavbě rekonstrukce katolického kostela s deseti muži s dvacetiletou praxí a to celé ve francouzštině.

Praxe k nezaplacení.

V roce 2013 se Iva vrátila zpět do České republiky, konkrétně do Brna. Zde jsem se o rok později stala členkou České komory architektů, založila IAK a začala navazovat spolupráci s architekty, stavebními profesemi a především klienty. Aktuálně tvoří ateliér šest architektů, kteří společně propojili síly na různě velké projekty.

V samostatné praxi jsme si nejvíc uvědomili to, jak moc je klient a jeho příběh důležitý. Právě klienti jsou impulsem pro možnosti architektury a právě proto o nich/Vás píšeme.

IAK, architektonické studio, které píše příběhy. Ten další může být Váš.

IAK logo
IAK architektonické studio |
+420 608 150 803 |
iva.zezulova@iakstudio.cz
IAK na Facebooku IAK na Instagramu