Pro Sáru

Dolů

PŘÍBĚH HOLČIČKY SÁRY A JEJÍCH RODIČŮ
KOMPLETNÍ REKONSTRUKCE INTERIÉRU BYTU, 2021-2023

Příběh napsaný pro malou holčičku Sáru, která celý proces rekonstrukce bytu sledovala nejdříve z bříška své maminky, pak z nosítka, kočárku a pár měsíců ze své postýlky, kdy se pak nakonec s rodiči odstěhovala do jiného města, ale možná se sem zase jednou vrátí.

Pěkně od začátku Pěkně od začátku

Pěkně od začátku

Sářini rodiče koupili byt v centru Brna a ještě než došlo k přepisu na katastru, už mi poslali email ohledně spolupráce.

Sářina maminka byla při první schůzce a v rámci řešení studie těhotná. Když se Sára narodila, tak jsme konzultovali technické detaily, členění nábytku, a když jsme se půl roku od prvního setkání pustili do kompletní rekonstrukce v podobě vyrovnání podlah, nových instalací včetně topení, novým omítek, nábytku, byla Sárka v nosítku.

Číst více >

Šatna

Šatna

Tady budou mít všichni dostatek místa. Táta s mámou si zde mohou uložit deskové hry, oblečení, obuv a jejich milované spacáky a stany na kempování a malá Sárka zase kočárek, motorku, hračky na písek.

V původním půdoryse byste však šatnu hledali marně. Především s malými dětmi se potřeba úložných prostor výrazně zvětšuje. Proto jsme půdorysně ukrojili z velkého obývacího pokoje a vytvořili šatnu, na kterou v bytech často není místo a je tak velkým luxusem.

Chodba Chodba

Chodba

Vstupní část je od té obytné oddělena typem podlahy. Po barevné dlažbě může tak Sárka běhat v botičkách, jezdit na motorce, lze tu mít i kočárek.

Navazující parkety propojují celý byt a právě v místě chodby, se do nich vlévají keramické dlaždice. Z každé místnosti v jiné barvě.

Číst více >

Koupelna Koupelna Koupelna

Koupelna

Díky existenci komory, kam se nám podařilo přesunout kotel a pračku se susičkou, bylo možné udělat koupelnu bez technického zázemí bytu.

Pokračovali jsme se šestiúhelníkovými obklady smetanové barvy, kovovými prvky nábytku a pracovní desky z umělého kamene.

Toaleta

Toaleta

Modrou keramickou dlažbu má pak na zemi toaleta, kam opět přibylo umývátko a zmizely původně viditelné rozvody vody a kanalizace.

K hlavnímu prostoru K hlavnímu prostoru

K hlavnímu prostoru

A už se nezdržujme komorou a přejděme rovnou do hlavního obývacího prostoru bytu v podobě kuchyně s jídelnou a menší pohovkou v místnosti první a velké pohovky s ještě větší knihovnou v místnosti druhé tedy v obývacím pokoji. Obývající pokoj je ten pokoj, který byl půdorysně zmenšen pro umístění šatny u vstupní chodby.

Kuchyně Kuchyně Kuchyně

Kuchyně

Pro rodiče Sárky byla kuchyně hlavním prostorem setkávání s rodinou a kamarády. Vznikla tak kuchyně s ostrůvkem, až šestimístným jídelním stolem a malou pohovkou.

Vzniklo zde i dost místa na hrací koberec s hračkami.

Ostrůvek Ostrůvek Ostrůvek

Ostrůvek

Kuchyňská linka je tvořena dvěma částmi. Ta u nosné stěny je tmavě modrá s dubovou nikou se dřezem a úložným prostorem. Druhou částí je ostrůvek, který měl být co nejvíce vzdušný, neměl překážet očnímu kontaktu s návštěvami, ale zároveň měl prostorově oddělit vařící část od té stolovací. Vznikl tak dubový ostrůvek se subtilní kovovou konstrukcí.

Číst více >

Jídelna Jídelna

Jídelna

Máma Sáry umí skvěle vařit a její speciality si rodina může vychutnat u nádherného stolu od Javoriny, na židlích od firmy Ton a posvítit si, už tradičně u mých projektů, světly Brokis.

Menší pohovka pak doplňuje možnosti sezení v místnosti kuchyně.

Obývací pokoj Obývací pokoj Obývací pokoj

Obývací pokoj

Knihovna v obývacím pokoji materiálově navazuje na ostrůvek kuchyně, tvoří ji ocelová konstrukce a police s dvířky z dubové dýhy.

Jsou zde i tajná dvířka vedoucí do šatny na druhé straně nábytkové stěny. Kruhové otvory u pracovního stolu slouží primárně jako odvětrání šatny, zároveň však propouští světla mezi oběma místnostmi.

Číst více >

Ložnice Ložnice Ložnice

Ložnice

Místnost určená pro spánek Sárky a jejích rodičů, krásná, jednoduchá postel od Javoriny se světly ve formě žlutých balónků od Brokis.

Hostovský pokoj Hostovský pokoj Hostovský pokoj

Hostovský pokoj

Po dobu Sárčina nízkého věku bylo uvažováno o hostovském pokoji, aby mohla především rodina od maminky přijet na návštěvu.

Nad postelí je vidět původní repasované okno, díky kterému je více světla ve vstupní chodbě.

Detaily Detaily Detaily Detaily Detaily Detaily Detaily

Detaily

Sárko, tak třeba jednou zase ahoj!

Posledním příběhem hlavně potěšíte oko detaily, které v bytě najdete. Ať už to je nábytek na míru, designový kusový nábytek, kvalitní materiály, české sklo, český nábytek a u toho si jen můžete představovat těch nespočet rukou, které se na výsledku podílely. Děkuji!
IAK logo
IAK architektonické studio |
+420 608 150 803 |
iva.zezulova@iakstudio.cz
IAK na Facebooku IAK na Instagramu