Švýcarská praxe

Dolů

2008 - 2013
praxe v architektonickém ateliéru Ivana Kolečka, 2008-2013, Lausanne, Švýcarsko

Studovala jsem 4. ročník Fakulty architektury v Brně a byl to trochu risk. Jako učitele jsme ho neznali, v dřívějších letech jsme neměli možnost se s ním setkat, protože bydlel ve švýcarském Lausanne a vedl pouze projekty vyšších ročníků. Přesto jsem se k němu přihlásila na bakalářský projekt. Během školního ateliéru jsem trochu tajně doufala, že bych u něj mohla pracovat, a pak jednou architekt Koleček přišel a zeptal se mně, jestli bych nechtěla přijít k němu do lausannského ateliéru. Na 3 měsíce. A bylo z toho 5 let.

Tato praxe byla pro mě velmi důležitá. Už od začátku jsem mohla pracovat na projektech, které se následně hned realizovali. Postupně jsem se naučila francouzsky a začala komunikovat s různými profesemi, chodila na stavbu, projednávala postupy, koordinovala práci. Měsíc po škole jsem ve francouzštině vedla kontrolní den rekonstrukce neogotického kostela, bylo mi 26 a byla jsem cizinka.

Během těch 5 roků jsem měla možnost pracovat na zmíněném kostele ve Vevey, opatství Payerne, Vysoké školy pedagogické v Lausanne, radnici ze 16.století v Nyon, Arzenálu v Morges, všechno to byly realizace.
IAK logo
IAK architektonické studio |
+420 608 150 803 |
iva.zezulova@iakstudio.cz
IAK na Facebooku IAK na Instagramu