Jitka, Ondřej a Kryšpín

Dolů

Příběh rekonstrukce bytu pro Jitku, Ondru a Kryšpína
Přestavba bytu

Už při prvním setkání bylo jasné, že návrh pro tuto rodinu bude jedinečný, jak Jitka tak Ondřej mají specifický a odvážný vkus, Jitka je výtvarně nadaná scénografka a milovnice cest vlakem přes celou republiku, Ondřej je biochemik a animátor, který mimojiné také spolupracoval s panem Švankmajerem na filmu Hmyz.

Tomuto páru se během naší spolupráce narodil syn Kryšpín, na něm zásluhu nemáme, ale podíleli jsme se na přestavbě jejich bytu 2+1 na 4+1.

Tím, že jsme na ploše 57 m2 měli za úkol vytvořit byt se zákoutími pro všechny, došlo ke kompletní rekonstrukci a veškerý nábytek je vytvořený na míru.

foto: Jakub Jurdič

Rodina

Rodina

Návrh interiéru je hodně individuální záležitost, je potřeba poznat různorodé potřeby klientů a reagovat na ně. Jitka s Ondřejem k nám přistupovali velmi otevřeně, což hodně pomohlo. Nejdříve jsme se potkali nad rekonstrukcí vyhlédnutého domu, ale nakonec jsme začali rekonstruovat jejich aktuální byt pro bydlení budoucí rodiny.

Divočina Divočina

Divočina

Ústředním prvkem bytu je barevná dlažba přecházející na stěnu, kde byla navržena knihovna. Páru se tento prvek líbil natolik, že z realizace knihovny sešlo, aby "divočina", tak jsme tyto obklady/dlažbu nazvali, vynikla.

Číst více >

Jitčina pracovna

Jitčina pracovna

Každý člen rodiny má svůj koutek, Jitčinu pracovnu byste našli hned u hlavního vstupu bytu, naproti dětskému pokoji. Máma s Kryšpínem tak na sebe vidí, i když zrovna máma šije a Kryšpín vaří ve svojí kuchyňce.

Koupelna Koupelna

Koupelna

Po společné rozvaze se většina klientů rozhoduje spíše pro světlejší tóny pro obklady a dlažbu koupelny, tady tomu ovšem tak nebylo! Klienti vybrali ještě tmavší tón než jsme (myslejíc si odvážně) navrhovali my. Vznikla tmavě šedá koupelna, do níž se nám podařila umístit vana, toaleta, pračka a především velké zrcadlo.

Kuchyně - Ondřejovo království Kuchyně - Ondřejovo království Kuchyně - Ondřejovo království Kuchyně - Ondřejovo království

Kuchyně - Ondřejovo království

Je třetí místností, do níž můžete vstoupit z chodby skrz překližkovou stěnu. Materiálově se jedná o kombinaci bělené překližky a dubové spárovky, kovové konzolky jsou vyrobeny na míru.

Číst více >

Obývací pokoj Obývací pokoj

Obývací pokoj

V tomto obývacím pokoji byste televizi hledali marně. Je tu spousta knížek, v budoucnu promítací zařízení a hlavně stěna s okýnkem a posuvnými dveřmi, kde najdete ložnici a Ondřejovu pracovnu.

Ložnice / kobka Ložnice / kobka Ložnice / kobka

Ložnice / kobka

Při řešení úpravy dispozice z 2+1 na 4+1 jsme hledali a snažili se ušetřit každé místečko. Prostor pro ložnici byl vytvořen u obývacího pokoje. Stěna měla být původně posuvná, ale klienti si přáli ji udělat pevnou. Ondřej nám na to řekl, že si vždycky přál spát v kobce! Proto zde má taky svoji pracovnu, kde má svůj nejdůležitější obraz.

Číst více >

Překližková úložná stěna Překližková úložná stěna Překližková úložná stěna Překližková úložná stěna

Překližková úložná stěna

Divočinu po levé straně od vstupu lemuje vestavěný nábytek - 6,5 m dlouhá překližková stěna, v níž se nachází vstupy do Jitčiny pracovny, koupelny a kuchyně. Zároveň u vstupu slouží jako botník a věšáková stěna, dále pak hlavně jako úložný prostor a ukrytí vedení plynu.

Číst více >

Kryšpínův pokoj Kryšpínův pokoj Kryšpínův pokoj Kryšpínův pokoj Kryšpínův pokoj

Kryšpínův pokoj

Tady je království toho nejmenšího, nábytek na míru v přírodních materiálech a především kuchyňka, protože Kryšpín to vaření už odkoukává od táty.

Detaily Detaily Detaily Detaily Detaily

Detaily

Za krásné detaily patří velký dík pánům truhlářům, kteří nelenili a kresba překližky je průběžná i v části okýnka do ložnice, v překližkové stěně ložnice nevidíte žádné mechanismy pouze krásný materiál, madlo posuvných dveří je také z překližky, atd.

Jitka, Ondřej a Kryšpín se loučí...

Jitka, Ondřej a Kryšpín se loučí...

...s architekty a teď si už nerušeně budou moci užívat své nové bydlení.

Spolupráce

Spolupráce

S Jitkou a Ondřejem jsme se poprvé setkali před třemi roky a jsem nesmírně ráda, že po realizaci jejich nového bydlení, si můžeme společně sednout a radostně si o všem povídat.
IAK logo
IAK architektonické studio |
+420 608 150 803 |
iva.zezulova@iakstudio.cz
IAK na Facebooku IAK na Instagramu